1 1 +0:00 85
Climber 21 BTC City Ljubljana Zhiraf Ambedo 8 5 2:54:27
2 2 +0:04 4
Sprint 22 UAE Development Team 5 2 ,, 0:00
3 3 +0:08 3
Climber 19 UAE Development Team 3 1 0:04 0:04
4 4 +0:14 71
Climber 19 Bepink - Bongioanni 1 ,, 0:04
5 5 +0:14 104
Climber 22 Isolmant - Premac - Vittoria ,, 0:04
6 6 +0:14 156
TT 19 Team Komugi - Grand Est ,, 0:04
7 7 +0:14 102
Climber 27 Isolmant - Premac - Vittoria ,, 0:04
8 8 +0:14 1
Climber 22 UAE Development Team ,, 0:04
9 9 +0:14 186
Climber 20 Top Girls Fassa Bortolo ,, 0:04
10 10 +0:14 86
GC 21 BTC City Ljubljana Zhiraf Ambedo ,, 0:04
11 11 +0:14 23
Climber 21 A.S.D. K2 Women Team ,, 0:04
12 12 +0:14 171
Climber 21 Toruński Klub Kolarski Pacific - Nestlé Fitness Cycling Team ,, 0:04
13 13 +0:14 153
Climber 29 Team Komugi - Grand Est ,, 0:04
14 14 +0:14 154
Climber 25 Team Komugi - Grand Est ,, 0:04
15 15 +0:14 21
TT 21 A.S.D. K2 Women Team ,, 0:04
16 16 +0:14 94
Climber 27 Cynisca Cycling ,, 0:04
17 18 +0:22 141
Climber 21 St Kilda Cycling Club 0:12 0:12
18 19 +0:22 51
Classic 35 Aromitalia 3T Vaiano ,, 0:12
19 17 +0:19 81
Sprint 25 BTC City Ljubljana Zhiraf Ambedo ,, 0:12
20 20 +0:22 182
Sprint 25 Top Girls Fassa Bortolo ,, 0:12
21 21 +0:22 24
Classic 24 A.S.D. K2 Women Team ,, 0:12
22 22 +0:22 84
GC 22 BTC City Ljubljana Zhiraf Ambedo ,, 0:12
23 23 +0:22 95
Climber 28 Cynisca Cycling ,, 0:12
24 24 +0:26 183
GC 23 Top Girls Fassa Bortolo 0:16 0:16
25 25 +0:26 192
Climber 21 WCC Team ,, 0:16
26 26 +0:28 111
TT 31 MIX Petrucci Gauss / Atlas 0:18 0:18
27 27 +0:33 191
TT 20 WCC Team 0:23 0:23
28 28 +0:34 166
Sprint 18 Team Mendelspeck Ge-Man 0:24 0:24
29 29 +0:34 133
Climber 24 Ukraine ,, 0:24
30 30 +0:34 91
Climber 26 Cynisca Cycling ,, 0:24
31 31 +0:34 52
Climber 24 Aromitalia 3T Vaiano ,, 0:24
32 32 +0:34 74
Sprint 27 Bepink - Bongioanni ,, 0:24
33 33 +0:39 41
Sprint 20 Alba Development Road Team 0:29 0:29
34 34 +0:41 66
Classic 20 Astana Dewi Women Team 0:31 0:31
35 35 +0:42 113
Classic 22 MIX Petrucci Gauss / Atlas 0:32 0:32
36 36 +0:46 5
Climber 19 UAE Development Team 0:36 0:36
37 37 +0:46 205
Climber 19 Pro Cycling Team ,, 0:36
38 38 +0:48 2
Climber 20 UAE Development Team 0:38 0:38
39 39 +0:51 155
Climber 27 Team Komugi - Grand Est 0:41 0:41
40 40 +0:55 92
Climber 27 Cynisca Cycling 0:45 0:45
41 41 +1:07 121
Sprint 21 Matos Mobility 0:57 0:57
42 42 +1:07 125
Climber 18 Matos Mobility ,, 0:57
43 43 +1:07 131
Sprint 23 Ukraine ,, 0:57
44 44 +1:10 185
Climber 21 Top Girls Fassa Bortolo 1:00 1:00
45 45 +1:11 101
Climber 29 Isolmant - Premac - Vittoria 1:01 1:01
46 46 +1:17 193
Climber 20 WCC Team 1:07 1:07
47 47 +1:22 26
Climber 20 A.S.D. K2 Women Team 1:12 1:12
48 48 +1:24 72
Climber 18 Bepink - Bongioanni 1:14 1:14
49 49 +1:27 163
Sprint 20 Team Mendelspeck Ge-Man 1:17 1:17
50 50 +1:34 42
Sprint 24 Alba Development Road Team 1:24 1:24
51 51 +1:51 181
Climber 23 Top Girls Fassa Bortolo 1:42 1:42
52 52 +1:54 76
Climber 18 Bepink - Bongioanni 1:44 1:44
53 53 +1:54 93
Climber 24 Cynisca Cycling ,, 1:44
54 54 +2:16 165
GC 21 Team Mendelspeck Ge-Man 1:46 1:46
55 55 +2:22 22
GC 22 A.S.D. K2 Women Team 2:12 2:12
56 56 +2:51 184
Climber 22 Top Girls Fassa Bortolo 2:41 2:41
57 57 +3:21 194
Classic 23 WCC Team 3:11 3:11
58 58 +8:36 136
Sprint 21 Ukraine 8:26 8:26
59 59 +8:39 6
TT 25 UAE Development Team 8:29 8:29
60 60 +8:39 195
Sprint 21 WCC Team ,, 8:29
61 61 +8:39 173
Classic 19 Toruński Klub Kolarski Pacific - Nestlé Fitness Cycling Team ,, 8:29
62 62 +8:39 134
Climber 33 Ukraine ,, 8:29
63 63 +8:39 45
Climber 21 Alba Development Road Team ,, 8:29
64 64 +8:44 64
TT 19 Astana Dewi Women Team 8:34 8:34
65 65 +8:44 83
TT 21 BTC City Ljubljana Zhiraf Ambedo ,, 8:34
66 66 +8:49 123
Sprint 22 Matos Mobility 8:39 8:39
67 67 +8:49 25
Sprint 18 A.S.D. K2 Women Team ,, 8:39
68 68 +8:49 106
Sprint 28 Isolmant - Premac - Vittoria ,, 8:39
69 69 +8:52 53
Sprint 20 Aromitalia 3T Vaiano 8:42 8:42
70 70 +8:52 172
TT 25 Toruński Klub Kolarski Pacific - Nestlé Fitness Cycling Team ,, 8:42
71 71 +8:52 175
TT WĘGRZYN Monika Toruński Klub Kolarski Pacific - Nestlé Fitness Cycling Team 21 Toruński Klub Kolarski Pacific - Nestlé Fitness Cycling Team ,, 8:42
72 72 +8:57 75
Climber 22 Bepink - Bongioanni 8:47 8:47
73 73 +8:59 55
Sprint 19 Aromitalia 3T Vaiano 8:49 8:49
74 74 +9:01 144
Classic 23 St Kilda Cycling Club 8:51 8:51
75 75 +9:04 105
Classic 22 Isolmant - Premac - Vittoria 8:54 8:54
76 76 +9:06 96
Climber 27 Cynisca Cycling 8:56 8:56
77 77 +9:14 62
TT 27 Astana Dewi Women Team 9:04 9:04
78 78 +9:48 152
TT 25 Team Komugi - Grand Est 9:38 9:38
79 79 +10:18 82
Sprint 27 BTC City Ljubljana Zhiraf Ambedo 10:08 10:08
80 80 +13:09 145
Sprint 19 St Kilda Cycling Club 12:59 12:59
81 81 +13:09 12
Climber 19 A.R. Monex Pro CyclingTeam ,, 12:59
82 82 +13:09 196
Climber 20 WCC Team ,, 12:59
83 83 +13:09 65
Sprint 19 Astana Dewi Women Team ,, 12:59
84 84 +13:09 146
Sprint St Kilda Cycling Club ,, 12:59
85 85 +13:09 44
Sprint 19 Alba Development Road Team ,, 12:59
86 86 +13:09 132
TT 33 Ukraine ,, 12:59
87 87 +13:09 61
Classic 21 Astana Dewi Women Team ,, 12:59
88 88 +13:15 202
Classic 18 Pro Cycling Team 13:05 13:05
89 89 +13:15 32
Classic 21 Zhiraf Pagliaccia ,, 13:05
90 90 +13:15 143
Classic 26 St Kilda Cycling Club ,, 13:05
91 91 +13:18 176
Classic MAREK Kinga Toruński Klub Kolarski Pacific - Nestlé Fitness Cycling Team 18 Toruński Klub Kolarski Pacific - Nestlé Fitness Cycling Team 13:08 13:08
92 92 +13:18 13
Climber 20 A.R. Monex Pro CyclingTeam ,, 13:08
93 93 +13:18 204
Climber 33 Pro Cycling Team ,, 13:08
94 94 +13:18 73
TT 28 Bepink - Bongioanni ,, 13:08
95 95 +13:25 14
TT 18 A.R. Monex Pro CyclingTeam 13:15 13:15
96 96 +13:25 124
Climber 25 Matos Mobility ,, 13:15
97 97 +13:25 164
Climber 19 Team Mendelspeck Ge-Man ,, 13:15
98 98 +13:25 54
Sprint 21 Aromitalia 3T Vaiano ,, 13:15
99 99 +13:29 11
Climber 21 A.R. Monex Pro CyclingTeam 13:19 13:19
100 100 +13:32 15
Climber 18 A.R. Monex Pro CyclingTeam 13:22 13:22
101 101 +13:38 103
Sprint 24 Isolmant - Premac - Vittoria 13:28 13:28
102 102 +13:40 201
Sprint 21 Pro Cycling Team 13:30 13:30
103 103 +13:40 174
Sprint 19 Toruński Klub Kolarski Pacific - Nestlé Fitness Cycling Team ,, 13:30
104 104 +13:57 16
Sprint 18 A.R. Monex Pro CyclingTeam 13:47 13:47
105 105 +14:12 162
Sprint 21 Team Mendelspeck Ge-Man 14:02 14:02
106 106 +14:54 31
GC 21 Zhiraf Pagliaccia 14:44 14:44
107 107 +20:32 203
GC 19 Pro Cycling Team 20:22 20:22
108 108 +20:44 43
GC 26 Alba Development Road Team 20:34 20:34
109 109 +24:37 135
Sprint 20 Ukraine 24:27 24:27
110 110 +24:39 122
TT 32 Matos Mobility 24:29 24:29
111 111 +25:08 206
Sprint 22 Pro Cycling Team 24:58 24:58
112 112 +29:43 34
Sprint 20 Zhiraf Pagliaccia 29:33 29:33
113 113 +35:47 33
Sprint 18 Zhiraf Pagliaccia 35:37 35:37
114 114 +38:19 112
Sprint 23 MIX Petrucci Gauss / Atlas 38:09 38:09
115 115 +40:28 161
Sprint 19 Team Mendelspeck Ge-Man 40:18 40:18
DNF 63
Sprint 26 Astana Dewi Women Team -
DNF 116
Sprint 19 MIX Petrucci Gauss / Atlas -
DNF 142
Sprint St Kilda Cycling Club -
DNS 114
Classic 25 MIX Petrucci Gauss / Atlas -