31.05 - 09.06 | Tour du Cameroun | 2.2 | ME | startlist |
31.05 - 09.06 | Tour du Maroc | 2.2 | ME | startlist |
02.06 - 09.06 | Critérium du Dauphiné | 2.UWT | ME | startlist |
05.06 - 09.06 | Tour of Lithuania | 2.2 | ME | startlist |
05.06 - 09.06 | ZLM Tour | 2.1 | ME | startlist |
06.06 - 09.06 | Tour of Britain Women | 2.WWT | WE | startlist |
07.06 - 09.06 | Volta Ciclista a Catalunya Femenina | 2.1 | WE | startlist |
08.06 | Duracell Dwars door het Hageland | 1.Pro | ME | startlist |
08.06 | Elmos Dwars door het Hageland | 1.1 | WE | startlist |
08.06 - 09.06 | Côte d'Or Classic Juniors | 2.1 | MJ | startlist |
08.06 | Asian Continental Championships MU - ITT | CC | MU | startlist |
09.06 - 16.06 | Tour de Suisse | 2.UWT | ME | startlist |
09.06 | SPAR Flanders Diamond Tour | 1.1 | WE | startlist |
09.06 - 16.06 | Giro d'Italia Next Gen | 2.2U | MU | startlist |
09.06 | Elite Road Central American Championships ME - IRR | 1.2 | ME | startlist |
09.06 | Elite Road Central American Championships WE - IRR | 1.2 | WE | startlist |
09.06 | Elite Road Central American Championships MU - IRR | 1.2U | MU | startlist |
09.06 | Asian Continental Championships WE - ITT | CC | WE | startlist |
09.06 | Asian Continental Championships ME - ITT | CC | ME | startlist |
09.06 | Asian Continental Championships WU - ITT | CC | WU | startlist |
10.06 | Asian Continental Championships MU - Road Race | CC | MU | startlist |
10.06 | Asian Continental Championships MJ - Road Race | CC | MJ | startlist |
11.06 - 14.06 | Škoda Tour de Maurice | 2.2 | ME | startlist |
11.06 | Asian Continental Championships WJ - Road Race | CC | WJ | startlist |
11.06 | Asian Continental Championships WE - Road Race | CC | WE | startlist |
12.06 - 16.06 | Baloise Belgium Tour | 2.Pro | ME | startlist |
12.06 - 16.06 | Tour of Slovenia | 2.Pro | ME | startlist |
12.06 - 16.06 | Tour de Kurpie | 2.2 | ME | startlist |
12.06 - 16.06 | Tour de Beauce | 2.2 | ME | startlist |
12.06 | Asian Continental Championships ME - Road Race | CC | ME | startlist |
13.06 - 16.06 | Oberösterreich Rundfahrt | 2.2 | ME | startlist |
14.06 - 23.06 | Vuelta a Colombia | 2.2 | ME | startlist |
14.06 - 16.06 | Tour Féminin International des Pyrénées | 2.1 | WE | startlist |
15.06 - 18.06 | Tour de Suisse Women | 2.WWT | WE | startlist |
15.06 | Gran Premio Eccellenze Valli del Soligo (Cronosquadre) | 1.1 | MJ | startlist |
16.06 | TF GD Dorigo MO Sogno Veneto MO Ettore e Cristiano Floriani MO Emilio Mazzero | 1.1 | MJ | startlist |
16.06 | Courts Mamouth Classique de l'ìle Maurice | 1.2 | ME | startlist |
23.06 | La "Classic Région Sud" U19 | 1.1 | MJ | startlist |
25.06 - 30.06 | Internationale LOTTO Thüringen Ladies Tour | 2.Pro | WE | startlist |
26.06 - 30.06 | Okolo Slovenska / Tour de Slovaquie | 2.1 | ME | startlist |
26.06 - 28.06 | Course Cycliste de Solidarnosc et des Champions Olympiques | 2.2 | ME | startlist |
27.06 | National Championships Brazil ME - ITT | NC | ME | startlist |
27.06 | National Championships Brazil WE - ITT | NC | WE | startlist |
27.06 | National Championships Brazil U23 - ITT | NC | MU | startlist |
27.06 | National Championships Brazil WU23 - ITT | NC | WU | startlist |
27.06 | National Championships Brazil MJ - ITT | NC | MJ | startlist |
27.06 | National Championships Brazil WJ - ITT | NC | WJ | startlist |
28.06 - 30.06 | Tour de Pologne Women | 2.2 | WE | startlist |
28.06 - 30.06 | BESTRONICS Acht van Bladel | 2.1 | MJ | startlist |
28.06 | National Championships Brazil MJ - Road Race | NC | MJ | startlist |
28.06 | National Championships Brazil WJ - Road Race | NC | WJ | startlist |
28.06 - 30.06 | La Sportbreizh U19 | 2.1 | MJ | startlist |
29.06 - 21.07 | Tour de France | 2.UWT | ME | startlist |
29.06 | GP Général Patton | 1.1 | MJ | startlist |
29.06 | National Championships Brazil WE - Road Race | NC | WE | startlist |
30.06 | Grand Prix de Luxembourg | 1.1 | MJ | startlist |
30.06 | SD WORX BW Classic | 1.2 | ME | startlist |
30.06 | Midden-Brabant Poort Omloop | 1.2 | ME | startlist |
30.06 | Championnat des Îles de l'Océan Indien - ITT ME | 1.2 | ME | startlist |
30.06 | National Championships Brazil ME - Road Race | NC | ME | startlist |
02.07 | Trofeo Città di Brescia - Mem. Rino Fiori | 1.2 | ME | startlist |
02.07 - 07.07 | Tour of Austria | 2.1 | ME | startlist |
03.07 - 07.07 | Volta a Portugal Feminina - Cofidis | 2.2 | WE | startlist |
04.07 - 07.07 | Sint Martinusprijs Kontich | 2.1 | MJ | startlist |
06.07 - 09.07 | Sibiu Cycling Tour | 2.1 | ME | startlist |
06.07 | Groupama Ladies Race Slovakia | 1.2 | WE | startlist |
06.07 | Visegrad 4 Kerekparverseny | 1.2 | ME | startlist |
06.07 | Grand Prix Erciyes | 1.2 | ME | startlist |
07.07 - 14.07 | Giro d'Italia Women | 2.WWT | WE | startlist |
07.07 | Visegrad 4 Bicycle Race - GP Slovakia | 1.2 | ME | startlist |
07.07 - 14.07 | Tour of Qinghai Lake | 2.Pro | ME | startlist |
07.07 | Giro del Medio Brenta | 1.2 | ME | startlist |
07.07 | Argenta Classic - 2 Districtenpijl Ekeren-Deurne | 1.1 | WE | startlist |
07.07 | Menen Kemmel Menen | 1.1 | MJ | startlist |
07.07 | Championnat des Îles de l'Océan Indien - IRR ME | 1.2 | ME | startlist |
07.07 | Grand Prix International de la ville de Nogent-sur-Oise | 1.2 | ME | startlist |
10.07 - 14.07 | Ain Bugey Valromey Tour | 2.1 | MJ | startlist |
10.07 | Giro della Città Metropolitana di Reggio Calabria | 1.1 | ME | startlist |
11.07 - 14.07 | GP Internacional Torres Vedras - Trofeu Joaquim Agostinho | 2.2 | ME | startlist |
12.07 - 14.07 | Medzinárodné dni cyklistiky Tlmace a Podhajska | 2.Ncup | MJ | startlist |
13.07 - 15.07 | Tour de l'Ain | 2.1 | ME | startlist |
13.07 | Grand Prix Kültepe | 1.2 | ME | startlist |
14.07 | Giro dell'Appennino | 1.1 | ME | startlist |
14.07 | Grote Prijs CHW Beveren | 1.2 | WE | startlist |
15.07 | Clásica Terres de l'Ebre | 1.2 | ME | startlist |
16.07 - 21.07 | Tour de l'Abitibi | 2.Ncup | MJ | startlist |
17.07 - 21.07 | Giro Ciclistico della Valle d'Aosta - Mont Blanc | 2.2U | MU | startlist |
17.07 - 21.07 | Baloise Ladies Tour | 2.1 | WE | startlist |
19.07 - 21.07 | Watersley Junior Challenge | 2.Ncup | MJ | startlist |
19.07 - 21.07 | Junioren Rundfahrt | 2.1 | MJ | startlist |
20.07 | Visegrad 4 Bicycle Race - GP Czech Republic | 1.2 | ME | startlist |
20.07 - 21.07 | Bizkaikoloreak | 2.Ncup | WJ | startlist |
20.07 | La Périgord Ladies | 1.2 | WE | startlist |
21.07 | Visegrad 4 Bicycle Race Grand Prix Poland | 1.2 | ME | startlist |
21.07 | Grand Prix de la ville de Pérenchies | 1.2 | ME | startlist |
21.07 | La Picto - Charentaise | 1.1 | WE | startlist |
22.07 - 25.07 | Tour de Banyuwangi Ijen | 2.2 | ME | startlist |
22.07 - 26.07 | Ethias-Tour de Wallonie | 2.Pro | ME | startlist |
23.07 | Memoriał Andrzeja Trochanowskiego | 1.2 | ME | startlist |
23.07 - 28.07 | Le Tour de Femina | 2.2 | WE | startlist |