The time won/lost column displays the gains in time in the GC. Click on the time of any rider to view the relative gains on this rider.
Rnk | Rider | Team | UCI | Pnt | Time | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | ZIELIńSKI Kamil Domin Sport | Domin Sport | 8 | 5 | 2:07:33 | |
2 | NIKITIN Matvey Seven Rivers Cycling Team | Seven Rivers Cycling Team | 5 | 2 | ,, 0:00 | |
3 | BUDYAK Anatoliy ISD Continental Team | ISD Continental Team | 2 | 1 | ,, 0:00 | |
4 | ,, 0:00 | |||||
5 | ,, 0:00 | |||||
6 | 0:09 0:09 | |||||
7 | WILLIAMS Peter One Pro Cycling | One Pro Cycling | ,, 0:09 | |||
8 | PLUCIŃSKI Leszek CCC Sprandi Polkowice | CCC Sprandi Polkowice | ,, 0:09 | |||
9 | MANAKOV Victor Leopard Development Team | Leopard Development Team | ,, 0:09 | |||
10 | GATSKIY Pavel Seven Rivers Cycling Team | Seven Rivers Cycling Team | ,, 0:09 | |||
11 | FUßNEGGER Moritz MLP Team Bergstraße | MLP Team Bergstraße | ,, 0:09 | |||
12 | DAKTERIS Janis Team Differdange - Losch | Team Differdange - Losch | ,, 0:09 | |||
13 | SEROV Alexander RusVelo | RusVelo | ,, 0:09 | |||
14 | TACIAK Mateusz CCC Sprandi Polkowice | CCC Sprandi Polkowice | ,, 0:09 | |||
15 | KRISTOFFERSEN Anders Team Frøy Bianchi | Team Frøy Bianchi | 0:24 0:24 | |||
16 | HUNT Joshua One Pro Cycling | One Pro Cycling | ,, 0:24 | |||
17 | WILSON Edvin Team Joker | Team Joker | ,, 0:24 | |||
18 | RAYMACKERS Cédric Team Differdange - Losch | Team Differdange - Losch | ,, 0:24 | |||
19 | BIAŁOBŁOCKI Marcin One Pro Cycling | One Pro Cycling | ,, 0:24 | |||
20 | ZEMLYAKOV Oleg Vino 4ever | Vino 4ever | ,, 0:24 | |||
21 | SKARZYNSKI Piotr Whistle Team Ziemia Brzeska | Whistle Team Ziemia Brzeska | ,, 0:24 | |||
22 | PAKHTUSOV Anatoliy ISD Continental Team | ISD Continental Team | 0:29 0:29 | |||
23 | ,, 0:29 | |||||
24 | KACZMAREK Jakub CCC Sprandi Polkowice | CCC Sprandi Polkowice | ,, 0:29 | |||
25 | 0:34 0:34 | |||||
26 | GARCIA Damien Team Frøy Bianchi | Team Frøy Bianchi | ,, 0:34 | |||
27 | VASILYEV Maksym ISD Continental Team | ISD Continental Team | ,, 0:34 | |||
28 | EGGER Mike MLP Team Bergstraße | MLP Team Bergstraße | ,, 0:34 | |||
29 | DZHUS Volodymyr ISD Continental Team | ISD Continental Team | ,, 0:34 | |||
30 | KLEPIKOV Illya ISD Continental Team | ISD Continental Team | ,, 0:34 | |||
31 | OBORSKI Dominik Whistle Team Ziemia Brzeska | Whistle Team Ziemia Brzeska | 0:41 0:41 | |||
32 | ,, 0:41 | |||||
33 | MALIEIEV Tymur ISD Continental Team | ISD Continental Team | ,, 0:41 | |||
34 | 1:12 1:12 | |||||
35 | ,, 1:12 | |||||
36 | DETKO Artur Domin Sport | Domin Sport | ,, 1:12 | |||
37 | WITECKI Mariusz Domin Sport | Domin Sport | ,, 1:12 | |||
38 | FAGLUM KARLSSON Alexander Team Tre Berg-Bianchi | Team Tre Berg-Bianchi | ,, 1:12 | |||
39 | FOLTYN Jakub Domin Sport | Domin Sport | ,, 1:12 | |||
40 | AKHMETOV Galym Seven Rivers Cycling Team | Seven Rivers Cycling Team | ,, 1:12 | |||
41 | ASGREEN Kasper MLP Team Bergstraße | MLP Team Bergstraße | ,, 1:12 | |||
42 | MANDRYSCH John MLP Team Bergstraße | MLP Team Bergstraße | ,, 1:12 | |||
43 | HONKISZ Adrian CCC Sprandi Polkowice | CCC Sprandi Polkowice | ,, 1:12 | |||
44 | PALUTA Michał CCC Sprandi Polkowice | CCC Sprandi Polkowice | ,, 1:12 | |||
45 | SÜßEMILCH Eric MLP Team Bergstraße | MLP Team Bergstraße | ,, 1:12 | |||
46 | ,, 1:12 | |||||
47 | KIENDYŚ Tomasz CCC Sprandi Polkowice | CCC Sprandi Polkowice | ,, 1:12 | |||
48 | ,, 1:12 | |||||
49 | ,, 1:12 | |||||
50 | ,, 1:12 | |||||
51 | UDOD Rinat ISD Continental Team | ISD Continental Team | ,, 1:12 | |||
52 | KULIMBETOV Nurbolat Seven Rivers Cycling Team | Seven Rivers Cycling Team | ,, 1:12 | |||
53 | ,, 1:12 | |||||
54 | ,, 1:12 | |||||
55 | KUCHAREK Adrian Whistle Team Ziemia Brzeska | Whistle Team Ziemia Brzeska | 2:06 2:06 | |||
56 | ,, 2:06 | |||||
57 | ,, 2:06 | |||||
58 | SAZANOV Andrey GM Cycling Team | GM Cycling Team | 2:12 2:12 | |||
59 | 2:35 2:35 | |||||
60 | 3:12 3:12 | |||||
61 | ,, 3:12 | |||||
62 | BAYLIS Tom One Pro Cycling | One Pro Cycling | ,, 3:12 | |||
63 | BREIVOLD Jon Sæverås Team Frøy Bianchi | Team Frøy Bianchi | ,, 3:12 | |||
64 | ,, 3:12 | |||||
65 | ,, 3:12 | |||||
66 | TEFRE LUNDER Nikolai Team Frøy Bianchi | Team Frøy Bianchi | ,, 3:12 | |||
67 | 3:17 3:17 | |||||
68 | 3:22 3:22 | |||||
69 | 5:55 5:55 | |||||
70 | AMPLER Rick Team Differdange - Losch | Team Differdange - Losch | ,, 5:55 | |||
71 | ,, 5:55 | |||||
72 | 7:39 7:39 | |||||
73 | 8:16 8:16 | |||||
74 | BARTKIEWICZ Andrzej Whistle Team Ziemia Brzeska | Whistle Team Ziemia Brzeska | 9:52 9:52 | |||
75 | PAWLAK Tobiasz Domin Sport | Domin Sport | 11:17 11:17 | |||
76 | NOWICKI Kacper Team Differdange - Losch | Team Differdange - Losch | ,, 11:17 | |||
77 | BARNICK Jonas MLP Team Bergstraße | MLP Team Bergstraße | ,, 11:17 | |||
78 | ,, 11:17 | |||||
79 | ,, 11:17 | |||||
80 | NOWAK Mateusz Domin Sport | Domin Sport | ,, 11:17 | |||
81 | 14:00 14:00 | |||||
OTL | ,, 14:00 | |||||
OTL | ,, 14:00 | |||||
OTL | ,, 14:00 | |||||
OTL | ,, 14:00 | |||||
OTL | ,, 14:00 | |||||
OTL | ,, 14:00 | |||||
OTL | ,, 14:00 | |||||
OTL | ,, 14:00 | |||||
OTL | ,, 14:00 | |||||
OTL | ,, 14:00 | |||||
OTL | KAUPAS Gediminas Team Differdange - Losch | Team Differdange - Losch | ,, 14:00 | |||
OTL | WILLIAMS Samuel One Pro Cycling | One Pro Cycling | ,, 14:00 | |||
DNF | - | |||||
DNF | - | |||||
DNF | - | |||||
DNF | LATOŃ Eryk CCC Sprandi Polkowice | CCC Sprandi Polkowice | - | |||
DNF | STĘPNIAK Grzegorz CCC Sprandi Polkowice | CCC Sprandi Polkowice | - | |||
DNS | - |
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton
Race information
- Date:24 May 2015
- Start time:-
- Avg. speed winner:27.51 km/h
- Race category:ME - Men Elite
- Distance:11.6 km
- Points scale:
- UCI scale:
- Parcours type:
- ProfileScore:
- Vert. meters:
- Departure:
- Arrival:
- Race ranking:
- Startlist quality score:
- Won how:Time Trial
- Avg. temperature: